W dniu 02.12.2022 r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie Łodzi uczestnicy wycieczki rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem po ulicy Piotrkowskiej, która jest wpisana na listę historii szlaku „Łódź wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego", a dokładnie od budynku, na którym wmurowana jest tablica upamiętniająca to wydarzenie, czyli Pałacu Juliusza Heinzla. W ten sposób rozpoczęli przyglądanie się jak budynki byłych fabryk zostały zaadoptowane do współczesnych czasów. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się biura Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Łodzi. Wcześniej w budynku znajdowała się zmechanizowana tkalnia wełniana. Wędrówka po jednej z najdłuższych miast Europy miała także charakter odkrywania szlaku bajkowego (postać Plastusia, Misia Uszatka, Koralgola, Piotrusia i jego psa), a także niecodziennych pomników znanych Łodzian takich jak Julian Tuwim czy Arthur Rubinstein oraz murali, z których słynie miasto. Po drodze wstąpili się na dziedzińcu jednej z kamienic (Piotrkowska 88), gdzie obejrzano kuczkę, zbudowaną przez Żydów na święto Sukkot, upamiętniający czterdziestoletnią wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Następnie odbyła się przejażdżka po zespole fabryczno-mieszkalnym Karola Wilhelma Scheiblera, czyli XIX-wiecznym osiedlu robotniczym Księży Młyn, na którym znajdowała się monumentalna przędzalnia. Uczestnicy mogli obserwować jak upadek przemysłu włókienniczego wymusił zmianę funkcji osiedla. W unikatowych przestrzeniach fabrycznych organizowane są wydarzenia kulturalne, festiwale, dawne pałace i wille są siedzibą muzeów. Wiele budynków jest systematycznie odrestaurowywanych i zagospodarowywanych na mieszkania w stylu loft. Podsumowaniem krajobrazu przemysłowego Łodzi była wizyta w Białej Fabryce Ludwika Geyera, która jest jednym z najważniejszych symboli dawnej Łodzi i jej włókienniczej historii. To tutaj powstała pierwsza w Łodzi zmechanizowana przędzalnia i tkalnia bawełny.
W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które odbywały się na wystawie "17 Międzynarodowym Triennale Tkaniny” „ Jak w domu” oraz „Leśne sieci”, a w Orientarium podziwiali florę, a przede wszystkim faunę Azji Południowo- Wschodniej.
W dniu 25.11.2022 r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.
Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili w pierwszej kolejności Pole Bitwy na Westerplatte z Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, następnie Stocznię Gdańską - miejsce narodzin Solidarności, Krzyże Gdańskie oraz Europejskie Centrum Solidarności (tylko wejście do budynku, bez zwiedzania). Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta w zasięgu obwarowań XVII w., a także wejście do Bazyliki Mariackiej i na wieżę widokową gdzie wszyscy podziwiali panoramę Gdańska. Po zejściu z wieży widokowej grupa udała się na obiad do Baru mlecznego „Stągiewna”. Ostatnim punktem wyjazdu do Gdańska było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Po tak niesamowicie i aktywnie spędzonym dniu uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną do domu.